S-a stabilit programul Play-off-ului Ligii a 2-a!

Astăzi la Casa Fotbalului s-a stabilit programul Play-off-ului Ligii a 2-a, ce se va disputa începând cu 4 iulie.

UTA Arad, CS Mioveni, Turris Oltul Turnu Măgurele, Campionii FC Argeș, Petrolul Ploiești și Rapid, primele șase echipe clasate după 24 de etape desfășurate până în momentul suspendării campionatului regulat al Ligii 2. Doar acestea și-au depus dosarul de licență pentru Liga 1.

Programul pentru Play-off :

ETAPA 1 – 4 iulie 2020

UTA ARAD – PETROLUL PLOIEȘTI

answear.ro

Turris Oltul Turnu Măgurele – Campionii FC Argeș

CS Mioveni – Rapid București

ETAPA 2 – 11 iulie 2020

Petrolul Ploiești – Rapid București

Campionii FC Argeș – CS Mioveni

answear.ro

UTA Arad – Turris Oltul Turnu Măgurele

ETAPA 3 – 18 iulie 2020

Turris Oltul Turnu Măgurele – Petrolul Ploiești

answear.ro

CS Mioveni – UTA Arad

Rapid București – Campionii FC Argeș

ETAPA 4 – 25 iulie 2020

Petrolul Ploiești – Campionii FC Argeș

answear.ro

UTA Arad – Rapid București

Turris Oltul Turnu Măgurele – CS Mioveni

ETAPA 5 – 1 august 2020

CS Mioveni – Petrolul Ploiești

answear.ro

Rapid București – Turris Oltul Turnu Măgurele

Campionii FC Argeș – UTA Arad

CLASAMENTUL

Clasament play-off-ul Ligii 2:

  1. UTA Arad 25 puncte
  2. CS Mioveni 20 puncte *
  3. Turris Oltul Turnu Măgurele 20 puncte *
  4. Campionii FC Argeş 19 puncte
  5. Petrolul Ploieşti 19 puncte
  6. Rapid 19 puncte *

*echipele beneficiază de o rotunjire în plus cu 0,5. La final, în caz de egalitate de puncte, echipele care au beneficiat la început de rotunjire vor fi în dezavantaj.
**locurile 1 și 2 promovează direct în Liga 1 la finalul play-off-ului, iar clasata pe 3 merge la barajul pentru promovare/menținere în Liga 1 împotriva echipei situate pe locul 6 în play-out-ul Ligii 1.

VIDEO TRAGEREA LA SORTI

VEZI AICI REACȚIILE CLUBURILOR ÎNAINTE DE PLAY-OFF

answear.ro

AICI AI CELE MAI TARI ECHIPAMENTE SPORTIVE

lensa.ro

Lasă un comentariu

Instagram
Follow by Email