Stranierii în weekend-ul 13-15 iunie

Prezentăm ce au făcut stranierii în weekend-ul 13-15 iunie 2020. Cei care nu au fost introduși în lotul echipelor sale nu fac parte din evidență.

Portari

• Mihai Mincă – titular la oaspeți, în Ferencvaros – Kisvarda 1-0, în prima ligă din Ungaria.
  • Florin Niță – rezervă neutilizată la oaspeți, în Slovacko – Sparta Praga 0-2, în prima ligă din Cehia.

Fundași

• Alin Toșca – titular la gazde, în Gaziantep – Ankaragucu 1-1, în prima ligă din Turcia.
  • Adrian Rus – titular la gazde, în Mol Fehervar – Ujpest 2-2, în prima ligă din Ungaria.
  • Dragoș Grigore – titular la gazde, în Ludogorets – Botev Plovdiv 2-1, în prima ligă din Bulgaria.
  • Cosmin Moți – rezervă neutilizată la gazde, în Ludogorets – Botev Plovdiv 2-1, în prima ligă din Bulgaria.
  • Cornel Râpă – titular la gazde, în Cracovia – Plock 1-1, în prima ligă din Polonia.
  • Bogdan Țîru – titular la gazde, în Jagiellonia – Piast 0-2, în prima ligă din Polonia.
  • Jean Claude Bozga – titular la oaspeți, în Roskilde – Koge 2-2, în a doua ligă din Danemarca.

Mijlocași

• Sergiu Hanca – a evoluat 75 minute pentru gazde, în Cracovia – Plock 1-1, în prima ligă din Polonia.
  • Alexandru Crețu – titular la gazde, în Maribor – Aluminij 3-0, în prima ligă din Slovenia.
  • Alexandru Băluță – titular la gazde, în Liberec – Ostrava 0-0, în prima ligă din Cehia.
  • Nicolae Stanciu – a jucat 85 minute și a oferit o pasă de gol, în Slavia Praga – Zlin 1-0, în prima ligă din Cehia.
  • Alexandru Maxim – a jucat 82 minute și a înscris singurul gol al gazdelor, în Gaziantep – Ankaragucu 1-1, în prima ligă din Turcia.

Atacanți

• Claudiu Keseru – a intrat în minutul 76 pentru gazde, în Ludogorets – Botev Plovdiv 2-1, în prima ligă din Bulgaria,
  • Nandor Tamas – a intrat pe teren în minutul 68 și a ieșit în 77, din cauza unei accidentări, pentru oaspeți, în Debrecen – Academia Puskas 2-2, în prima ligă din Ungaria.
  • Florin Andone – a intrat la pauză și a ieșit în minutul 72, din cauza unei accidentări, entorsă severă la nivelul genunchiului, pentru oaspeți, în Rizespor – Galatasaray 2-0, în prima ligă din Turcia.
  • Bogdan Stancu – titular pentru gazde, a oferit o pasă de gol, în Genclerbirligi – Konyaspor 2-1, în prima ligă din Turcia.

Antrenori

• Costel Gâlcă – echipa sa a câștigat în deplasare, Kolding – Vejle 0-1, în a doua ligă din Danemarca.
  • Marius Șumudică – echipa sa a remizat pe teren propriu, Gaziantep – Ankaragucu 1-1, în prima ligă din Turcia.

Poți afla ce nivel de cunoștințe ai asupra fotbalului românesc, din quizul de AICI.